Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Tříčlenný tým složený z žáků 5. ročníku uspěl v okresním kole soutěže ve finanční gramotnosti a postoupil tak do první části krajského kola. Po celý březen Ivetka, Helenka a Dan pracovali na případové studii s tématem „Oslava konce školního roku“. Děkujeme za mnohdy nelehkou a časově náročnou práci a držíme našemu týmu palce.

Ve čtvrtek 29. 2. se žáci 4. a 5. ročníku vypravili do základní školy ve Velemíně. Ve školní laboratoři měli možnost zažít dopoledne plné inspirativního bádání a pokusů, ke kterým lze využít běžně dostupné suroviny. Na tříčlenné skupiny žáků dohlížely žákyně 8. ročníku místní školy, které ochotně poradily a pomohly s přípravou jednotlivých pokusů. Všechna bádání měla společného jmenovatele, a tím bylo zkoumání vlastností vody ve spojení s dalšími látkami. Věděli jste například, že obyčejnou kapku vody lze použít jako lupu a zvětšit s její pomocí písmenka v knížce? Umíte přimět čerstvé syrové vejce plavat na hladině sklenice? Jestli ne, zeptejte se našich čtvrťáků a páťáků, rádi vám poradí a věřte, že nejsou zapotřebí žádné magické síly.

Děkujeme za velmi zajímavé dopoledne a těšíme se na další setkání s vědou.

Ve středu 21. února se konal 1. ročník turnaje ve vybíjené, který pořádala Základní škola Čížkovice. V turnaji proti sobě nastoupili celkem 4 školy - naše ZŠ Sulejovice, pořádající ZŠ Čížkovice, ZŠ Třebenice a ZŠ Velemín. Soutěžilo se ve 3 kategoriích.  V samostatné kategorii pro žáky prvních  tříd  obsadili naši prvňáčci vynikající 1. místo. Pro mnoho dětí to byla první velká sportovní zkušenost a překvapení v podobě zlaté medaile bylo jen třešničkou na dortu ze dne plného zážitků. Žáci 2. a 3. ročníku bojovali společně v další kategorii. I přes velkou snahu si nakonec tým odnesl "bramborovou" medaili. V nejstarší kategorii, ve které soutěžil tým žáků ze 4. a 5. ročníku, jsme viděli mnoho výborných akcí, přesné přihrávky a strategickou hru. Sehraný tým čtvrťáků a páťáků dokázal v náročných duelech porazit všechny týmy a zaslouženě vybojoval zlatou medaili. Děkujeme všem za reprezentaci školy, týmovou hru a fair-play.

V úterý 20. února se konalo školní kolo recitační soutěže. V tomto kole recitují všichni žáci školy, a to ve 3 kategoriích. Samostatnou nepostupovou kategorií je kategorie žáků 1. třídy. Prvňáčci se svého nelehkého úkolu zhostili na jedničku a jejich první vystoupení před celou školou dopadlo skvěle.

Žáci 2. a 3. ročníku recitují v 1. kategorii a žáci 4. a 5. ročníku ve 2. kategorii.

Z každé kategorie postupují 2 nejlepší recitároři do okresního kola, které se koná na začátku března v Litoměřicích. V obou postupových kategoriích jsme viděli mnoho výborných výkonů a porota neměla rozhodování vůbec lehké, proto ocenila také několik nadějných recitátorů. Do okresního kola se nakonec probojovala 4 děvčata. Budeme jim držet palce.

Naši žáci se aktivně zapojují do sběrových aktivit, nejúspěšnější sběrače a sběračky za 1. pololetí tohoto školního roku si můžete prohlédnout níže.