Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Žáci, kteří navštěvují kroužek pečení a vaření, ani letos nezaváhali a připravili si recepty do celostátní soutěže Zdravá 5. V kategorii 1. a 2. tříd soutěží tým Džemíci složený z druháčků, který si připravil panna cottu s lesním ovocem do skleničky. Mezi staršími žáky (kategorie 3. - 5. tříd) bojují o přízeň veřejnosti a poroty 2 týmy - děvčata Medvědice ze 4. třídy s receptem na muffiny s medvědím česnekem a tým Dobromilky složený z žáků 5. ročníku. Dobromilky soutěží s receptem na vláčné jablečné muffiny.

V rámci soutěže jsme uspořádali odpoledne s ochutnávkou našich výtvorů. A koho jsme pohostili? Přece naše milé babičky, které často přihlížely našim prvním kuchařským úspěchům, ale i nezdarům.

Hlasovat můžete prostřednictvím webových stránek https://www.zdrava5.cz/finale-zdrava5/hlasovani. Po zadání vašeho e-mailu vám přijde do e-mailové schránky odkaz, který je potřeba potvrdit. Z jednoho e-mailu lze hlasovat 1x denně pro každý tým až do 9.5.
Děkujeme za vaši podporu a hlasy

Také letos jsme si nenechali ujít oslavu Dne Země. V rámci projektového dne pracovali žáci na mnoha zajímavých projektech. Vytvořili například kolektivní omalovánku nebo lapbooky, ve kterých zúročili znalosti o recyklaci a ochraně přírody. Mladší děti krásně vybarvily obrázky, které zdobí plot školy. Užili jsme si den plný povídání, diskusí a tvoření.

Také naši prvňáčci si vyzkoušeli laboratorní práce a nejrůznější pokusy s běžně dostupnými surovinami. Užili si dopoledne plné bádání a objevování.

Velikou radost máme z 1. místa v krajském kole soutěže ve finanční gramotnosti. Naši žáci zaujali porotu zpracováním případové studie a následnou ústní obhajobou natolik, že se zúčastní celostátního finále v České národní bance. Držíme našemu týmu palce.

Děkujeme Sofince za výbornou reprezentaci školy v krajském kole recitační soutěže v Lounech, které se uskutečnilo 21.4.2024.