Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

V pondělí 25.9.2023 se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili besedy o šikaně vedené kapitánem Kinařem. Žáci se aktivně zapojili do diskuse a měli také možnost blíže se seznámit s náplní práce kriminalisty. Velmi zajímavou částí setkání byla také reálná videa ze zásahů policie.

Ve středu 20.9.2023 se uskutečnil další ročník oblíbené školní akce s názvem Zahrada Čech. Děti už od pondělí přinášely do školy ovoce, zeleninu i bylinky, za což jim a samozřejmě i rodičům velmi děkujeme. Letošní ročník jsme pojali netradičně a pokusili jsme se donesené suroviny zpracovat různými způsoby. Děti s nadšením krájely, loupaly, strouhaly, mixovaly, zdobily a nakonec samozřejmě ochutnávaly.A co se podávalo? Koláče s ovocem a drobenkou, štrúdl, ovocný salát, šopský salát a smoothies rozličných chutí.

V pátek 15.9.2023 jsme uspořádali první větší výlet tohoto školního roku. Autobusem jsme se vydali do obce Hlinná, kde funguje Discgolf Park. Téměř pro všechny byla tato hra úplnou novinkou, a tak jsme byli rádi, že nás s jejími pravidly seznámil pan Ušala, starosta obce. Všechny děti si hru s nadšením vyzkoušely a naučily se, jak správně hodit disk tak, aby skončil na co nejméně hodů v koši. Ve volných chvilkách jsme si užívali krásného počasí a opékali buřty.

4.9.2023 Dnes jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2023/2024. Do naší školy přibylo 10 prvňáčků, 6 chlapců a 4 dívky. Všechny děti přivítal po prázdninách zpět ve škole pan starosta a popřál jim hodně úspěchů v nové životní etapě.

ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

30.6.2023 jsme slavnostně ukončili školní rok 2022/2023. Společně jsme se rozloučili s odcházejícími páťáky a popřáli jim mnoho štěstí v nové škole, do které v září nastoupí. Všem dětem přejeme krásné prázdniny a budeme se těšit na shledanou 4. září.

29.6.2023 se uskutečnily cyklistické závody dvojic. Žáci a žákyně na kolech a koloběžkách absolvovali trasu, na které získávali body za správné odpovědi na otázky ze zdravovědy,  prvouky a dopravní výchovy. Navíc si po cestě museli zapamatovat co nejvíce z 20 obrázků, které byly rozmístěny na trase.

27.6.2023 se konal další ročník oblíbené Hry na rodinu. Žáci a žákyně si předem zvolili své role v rodině a zaměstnání a na několik hodin se vžili do kůže dospělých. Chodili do práce, do banky, na poštu, nakupovali pro svou rodinu a ve volném čase mohli využít služeb kosmetického studia, kadeřnictví nebo si třeba zajít do restaurace. Na závěr jsme společně zhlédli video z besídky ke Dni matek.

21.6.2023 se vybrané žákyně z 3. - 5. ročníku zúčastnily tradiční poutě, kterou

pro své klienty pořádá Domov důchodců Čížkovice. Dívky vystoupily s ukázkou moderního tance

a s muzikálem Červená Karkulka. Obě představení sklidila u návštěvníků poutě velký ohlas. Ve zbytku času si děvčata mohla pohrát se zvířátky z Adélčina dvorečku. Součástí akce bylo také vyhlášení výsledků výtvarné soutěže na téma Zahradní párty. Velkou radost nám udělala hned dvě 1. místa, a to v kategorii 7 - 10 let a v kategorii 11 let a více. Ocenění si odneslo také dalších 13 malých i větších výtvarníků z naší školy.

19.6.2023 proběhl pro letošek poslední z řady barevných dnů, tentokrát den bílý. Všechny děti chválíme za jejich oblečení sladěné do bíla.

14.6.2023 se vybraní žáci a dokonce i jedna žákyně zúčastnili fotbalového turnaje v Lovosicích.

V pondělí 12.6.2023 jsme se vydali vlakem na výlet do Litoměřic, kde nás čekala návštěva Knihovny K. H. Máchy. Pro žáky 1. a 2. ročníku byl připraven vzdělávací program o bylinkách. Starší žáci se blíže seznámili s dílem Jiřího Žáčka, oblíbeného tvůrce poezie pro děti,  jehož básničky naši žáci s oblibou přednášejí v rámci recitační soutěže. Výlet jsme pojali také jako příjemnou procházku po historickém jádru Litoměřic a den jsme si zpestřili i drobnými nákupy.

V pátek 9.6.2023 jsme se vydali na tradiční mysliveckou výstavu, kterou každoročně pořádá Myslivecký spolek Sulejovice. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o myslivosti, přírodě, zvířatech a správném chování v přírodě.

1.6.2023 jsme spolu s dětmi oslavili Mezinárodní den dětí. Počasí nám přálo, a tak se akce mohla konat na školní zahradě. Děti s nasazením plnily úkoly na jednotlivých stanovištích, ke svačině si opékaly buřty a vychutnaly si také vanilkový zmrzlinový kornout. Letošní novinkou byla soutěž v karaoke, které se shledala s velkým zájmem nejen ze strany děvčat, ale také chlapců.