Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

21.12. Ve středu se konala vánoční besídka s čajem, cukrovím a drobnými dárečky pro spolužáky.

20.12. V úterý děti v rámci vánočních dílen vyráběly vánoční překvapení pro své rodiče.

19.12. Do naší školy zavítaly paní lektorky z History Parku v Ledčicích. Seznámily

nás s náplní práce archeologů, ukázaly nám nejrůznější pravěké předměty denní potřeby a pomohly nám vytvořit originální pravěké nádoby a figurky z keramické hlíny.

14.12. V kostele Nejsvětější Trojice v Sulejovicích se od 17:00 uskutečnil Adventní koncert.

6.12.2022 V úterý, den po mikulášské besídce, jsme se vypravili na předvánoční výlet na zámek do Libochovic. V rámci prohlídky jsme se dozvěděli spoustu informací o období Adventu a o vánočních tradicích a zvycích našich předků. Obdivovali jsme vánočně vyzdobený zámek a nakonec si každý ozdobil dřevěného andělíčka, který nám bude připomínat příjemně strávený den.

5.12.2022 Všechny děti naší školy navštívil Mikuláš v doprovodu čerta a anděla.

Děti se na jejich návštěvu pečlivě připravily a přivítaly je nacvičenými básničkami a písničkami. Čert si nikoho neodnesl a všechny děti dostaly balíčky plné sladkého překvapení.

1.12.2022 Žáci 3.-5.ročníku pokračovali 3. částí preventivního programu Dobronauti, tentokrát jsme se společně snažili porozumět následku špatných rad a hledali jsme řešení, jak napravovat situace, při kterých dojde k vyhrocení konfliktu mezi vrstevníky.

28.11.2022 Žáci 4. a 5 ročníku absolvovali besedu k tématu "Finanční gramotnost".

V rámci této besedy se dozvěděli důležité informace o tom, jak správně zacházet s penězi.

V neděli 27.11.2022 se konal 19. tradiční vánoční školní jarmark. Letošní ročník se těšil hojné účasti rodičů, prarodičů a dalších rodinných příslušníků dětí obou škol. Děti si pro návštěvníky připravily hudební představení, na kterém zazněly jak tradiční, tak i moderní vánoční písničky. Děti z mateřské školky zpěv doprovodily tancem. Celé vystoupení se velmi vydařilo a děti byly odměněny nejen potleskem publika, ale též drobnou sladkostí. V sále kulturního domu se poté konal vánoční jarmark, na kterém bylo možné zakoupit cukroví, oříšky, marmelády, ozdoby, svícny, věnce a mnohé další zboží s vánoční tematikou. Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.

23.11.2022 Všichni žáci naší školy se zúčastnili výchovného kytarového koncertu.

V rámci této akce jsme si připomněli zásady slušného chování na kulturních akcích nejen ve škole, ale i mimo ni.

16.11.2022 Žáci 4. ročníku navštívili dopravní hřiště v Litoměřicích.

9.11.2022 Žáci 1. a 2.ročníku navštívili místní knihovnu. Paní knihovnice pasovala do řad čtenářů děti z 1. třídy. Společně s druháčky si pak zdramatizovali a zahráli pohádku "O veliké řepě". Děkujeme paní knihovnici za přípravu pěkného programu na podporu dětského čtenářství.

9.11.2022 Žáci 4. a 5. ročníku se zúčastnili 15. ročníku soutěže s názvem Bobřík informatiky. Jedná se o soutěž, ve které soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů

a digitální gramotnosti. Hlavním cílem soutěže je vyzkoušet si své vědomosti a

ulovit bobříka. Ačkoliv jsme se soutěže zúčastnili poprvé, podařilo se nám ulovit

hned 4 bobříky a další 2 žákyně překonaly hranici 100 bodů, což je perfektní výsledek.

4.11.2022 Žáci 3.-5. ročníku pokračovali v preventivním programu Dobronauti, ve

2. části se učili, jak rozpoznat dobrou radu od špatné a jak ji použít v praxi.

3.11.2022  V pozdních odpoledních hodinách se ve škole konal Strašidelný večírek. Děti si užily tajemnou atmosféru školy, zatančily si na diskotéce, soutěžily v různých disciplínách, otestovaly svoji odvahu v temné třídě při prolézání strašidelným tunelem a nakonec se vydaly na stezku označenou světelnými kroužky. Na všechny pak čekala sladká odměna. Děkujeme všem za přípravu krásných masek.

3.11.2022 Plavecké závody v Litoměřicích - žáci naší školy se zúčastnili okresního kola závodu v plavání. Bára Týcová společně s Alešem Beerem předvedli skvělé výkony a přivezli krásné 2. a 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

31.10.2022 Hodnocení dýní - tradiční aktivita naší školy. Hodnotili jsme dýně,

které děti vypěstovaly ze semínek zasazených v minulém školním roce.

25.10.2022 Žáci 3.-5. ročníku absolvovali úvodní část preventivního programu Dobronauti ke zlepšení vztahů ve škole.

21.10.2022 Den stromů jsme oslavili nejrůznějšími aktivitami. Kreativitu a zručnost  jsme prokázali při práci s přírodními materiály, zapotili jsme se u křížovky a pracovních listů, nejstarší žáci si vyzkoušeli práci ve sdíleném prostředí při tvorbě virtuální nástěnky.

18.10.2022 Dnes jsme se vypravili na přírodovědnou vycházku do okolí Trávčic. Užili jsme si pobyt v lese na čerstvém vzduchu a dokonce se nám podařilo nasbírat houby a přírodniny na projektový "Den stromů". Kromě hub jsme poznávali také stromy a připomenuli jsme si, jak se v lese chovat. Nechte se překvapit, co z přírodnin vyrobíme!

10.10.2022 Slavíme Den zvířat. Děti přivedly a přinesly do školy své domácí mazlíčky.

5.10.2022 Vybraní žáci zúčastnili přespolního běhu v Ploskovicích. Děkujeme jim

za reprezentaci školy.

29.9.2022 V tělocvičně se konala tradiční školní Zahrada Čech s ochutnávkou známého i exotického ovoce a zeleniny.

23.9.2022 Společně jsme si užili vědeckou show na téma "Plyny". Žáci 3. - 5. ročníku následně absolvovali laboratorní práce, při kterých na naučili, jak zacházet s různými kapalnými látkami, jak je odměřovat a míchat ve zkumavkách.

5.9.2022 Na školní zahradě se konal hudební workshop, na kterém si děti nejen zatančily, ale taktéž zahrály na různé hudební nástroje.

1.9.2022 Dnes jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2022/2023. Do naší školy přibylo 8 prvňáčků, 6 chlapců a 2 dívky. Všechny děti přivítal po prázdninách zpět ve škole pan místostarosta a popřál jim hodně úspěchů v nové životní etapě.