V úterý 12. 12. 2023 se žáci 2. a 3. ročníku vypravili na předvánoční návštěvu knihovny v Lovosicích. S paní knihovnicí si děti povídaly o Vánocích, přáních a snech, prohlížely si knihy a nakonec si ještě vyzkoušely roli ilustrátora knih.

V úterý 5.12. navštívil děti Mikuláš v doprovodu anděla a čerta. Děti byly na návštěvu dobře připraveny, a tak se z jednotlivých tříd ozývaly písničky a básničky. Některé děti nakreslily pro Mikuláše, čerta a anděla obrázky. Všechny děti si za svá vystoupení a chování ve škole vysloužily sladkou odměnu a čert tak letos neměl nic na práci.

V neděli 3.12. se konal tentokrát již 20. ročník tradičního vánočního jarmarku. Děti z mateřské školy a základní školy nejprve zazpívaly u stromečku na návsi. Páťáci odtajnili vánoční přání našich prvňáčků a všichni jsme si společně popřáli krásné Vánoce. Poté se záci základní školy přesunuli do kulturního domu, kde prezentovali své výrobky.

V pondělí 27.11. se celou školou linula vůně napečeného cukoví, koláčů, rolád, nejrůznějších buchet a dezertů. Žáci z kroužku pečení a vaření spolu s rodiči a prarodiči přijali posvícenskou výzvu a připravili výborné pohoštění nejen pro pedagogický sbor, ale také pro všechny děti. Děkujeme všem účastníkům výzvy.

Ve čtvrtek 23.11. se konal kytarový předvánoční koncert. Koncert se jako vždy vydařil a publikum odměnilo pana Kaulferse bouřlivým potleskem.