Ve středu 25.10. se 4. ročník vydal na Dopravní hřiště v Litoměřicích. Nejprve jsme si v učebně zopakovali zásady bezpečnosti při jízdě na kole a povinnou výbavu jízdního kola, poté jsme si prošli celé dopravní hřiště, zopakovali jsme si dopravní značky a nakonec nás čekala praxe - jízda na kole podle pravidel.

V úterý 24.10. se konala tradiční výstava dýní a jejich hodnocení. Příběh našich dýní si můžete přečíst níže:

Naše dýně

Do hlíny jsme semínko dýně dali a celé jaro o něj pečovali.

Vylezl dlouhý stonek s lístky, za světlem se táhl - div neutekl z misky.

Opatrně jsme domů kelímek vzali a do čerstvé hlíny na zahradě vytáhlý stonek dali.

Příroda se za nás celé léto starala a podle svých možností nás obdarovala.

V pátek 20.10. jsme se vypravili do Městského divadla v Mostě na výpravnou rodinnou pohádku Lotrando a Zubejda. Všem dětem to moc slušelo a také za chování v divadle si zaslouží pochvalu.

17.10. jsme společně oslavili Den stromů. Děti pracovaly s nejrůznějšími přírodninami a vytvořily překrásné postavičky, které zdobí naši předzahrádku. Přijďte se podívat na Cecilku, Emu a Ferdu a věnečky od našich prvňáčků.

16.10. jsme měli možnost blíže se seznámit s prací zdravotnické záchranné služby, vybavením záchranářů a vozem ambulance. Děti si zopakovaly nejen nejdůležitější informace o poskytnutí první pomoci, ale také základy zdravovědy. I přes chladné počasí si žáci a žákyně užili prohlídku vozu ambulance a veškerého vybavení, které pomáhá záchranářům při jejich každodenní náročné práci.