Ve středu 27.9.2023 se vybraní žáci a žákyně z 3. - 5. ročníku zúčastnili přespolního běhu v zámeckém parku v Ploskovicích. Chlapci běželi trasu dlouhou 800 metrů a děvčata trasu v délce 600 metrů. Děkujeme všem za krásné výkony a reprezentaci školy.

Ve středu 27.9.2023 se žáci 1. ročníku spolu s paní ředitelkou vydali navštívit pouť v mateřské škole. Prvňáčci si spolu se svými kamarády ze školky užili dopoledne plné her, soutěží a vzájemného povídání. Děti si také pochutnaly na výborných svátečních koláčcích. Všem dětem se pouť velmi líbila.

V pondělí 25.9.2023 se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili besedy o šikaně vedené kapitánem Kinařem. Žáci se aktivně zapojili do diskuse a měli také možnost blíže se seznámit s náplní práce kriminalisty. Velmi zajímavou částí setkání byla také reálná videa ze zásahů policie.

Ve středu 20.9.2023 se uskutečnil další ročník oblíbené školní akce s názvem Zahrada Čech. Děti už od pondělí přinášely do školy ovoce, zeleninu i bylinky, za což jim a samozřejmě i rodičům velmi děkujeme. Letošní ročník jsme pojali netradičně a pokusili jsme se donesené suroviny zpracovat různými způsoby. Děti s nadšením krájely, loupaly, strouhaly, mixovaly, zdobily a nakonec samozřejmě ochutnávaly.A co se podávalo? Koláče s ovocem a drobenkou, štrúdl, ovocný salát, šopský salát a smoothies rozličných chutí.

V pátek 15.9.2023 jsme uspořádali první větší výlet tohoto školního roku. Autobusem jsme se vydali do obce Hlinná, kde funguje Discgolf Park. Téměř pro všechny byla tato hra úplnou novinkou, a tak jsme byli rádi, že nás s jejími pravidly seznámil pan Ušala, starosta obce. Všechny děti si hru s nadšením vyzkoušely a naučily se, jak správně hodit disk tak, aby skončil na co nejméně hodů v koši. Ve volných chvilkách jsme si užívali krásného počasí a opékali buřty.